Dil mexican english french german hungarian italian portuguese spanish turkish bengali
e Posta Parola

126

pixel_trans.gif

Ve O'nun eserleri için bilinen, Meksika "The Burning Plain" ve "Pedro Paramo" iyi bir gözü vardı.

"Ortak bir yer gecikmiş fotoğrafçılık cesaretini ve ikinci bir yazardır Rulfo'nun ise," BBC Victor Jimenez, Juan Rulfo Vakfı direktörü açıklar.

Ben ekliyor "40'lı ve 50'li yaşlarda iyi o sürpriz fotoğrafçı Juan Rulfo, yazıyordu mıydı fotoğrafçılar, ortasında bilinen edildi Bu çok meraklı".

hangi yaşta 68 1986 yılında öldü yazar, unutulmuş geçmiş fotoğrafını kurtarmak istiyor Jimenez "nin, demiryolları üzerinde" kitabının altı yazarlarından biridir.

Rulfo'nun sonlarında 1955 yılında ilgilendim ve benzersiz bir fotoğraf projesinde 1956 tarihinde sona eren: Kuzey Mexico City demiryolları alanında.

Film yönetmeni Roberto Gavaldón popüler Meksikalı aktris Maria Felix oynadığı, kısa belgesel Meksika Terminal Vadisi ve film Gizli filme ve bir fotoğrafçı Rulfo'nun olarak katılmaya davet etti.

"Bir özel. Rulfo'nun avantajı demiryolu alanına kolay erişim için ise bu profesyonel bağlamda bir iştir, biz bilmiyoruz. Belki de belgelere bir Girişimi olarak fotoğrafik meydan fazla ilgi," Jimenez diyor.

Rulfo'nun büyük bir konut kompleksi alanı için O'nun önünü açmak için kayıtlı Rolleiflex kamera olarak birkaç yıl sonra o kayboluyor beri, bazı tarihi belgeleri bırakarak sona erdi.
Rulfo'nun gözü

fotoğrafçılık 700'ün üzerinde kitap ile bir kütüphane sahibi, genç Rulfo'nun faaliyeti ilginizi başladı.

Jimenez, "O kimin görsel kültür Onların literatüründe mevcut, birisi" "Görüntüler inşa gözlerle ne yapacağını bilen birisi kelime konuşuyor," Ben açıklar.

Kitabın metinleri Raquel Tibol Victor Jimenez, Alberto Vital Paulina Millan, Manuel Alejandro Suarez Perlo Cohen ve Pareyón aittir.

Bazı resimler Meksika sermaye Tlatelolco Kültür Merkezi'nde yer alır bir sergide Rulfo'nun arasında görülebilir.

Burada "Demiryollarında" oyun görüntülenmiyor yazar görüntülerin bazılarının bir seçimdir.

 

Referanslar:

http://www.bbc.com/mundo/video_fotos/2015/07/150721_mexico_cultura_juan_rulfo_fotografia_ferrocarriles_jp#orb-banner


Çeviri:

System Default

dot.gif

dot.gifpost comments
Yorumla
Bu Anketi yorumlamak istermisin?
Yorumlamak icin Tiklayin